Prev

November 2018

Next
Whole of School, Academic Secondary, Co-Curricular, Boarding, Prep School
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
Sunday
29
8:45 IMEB Practial Exams
9:00 HSC Examination Period
12:05 Leadership Induction Day
30
9:00 HSC Examination Period
12:05 Prep Assembly
4:00 Years 7-11 Parent Teacher Interviews Day Parents
31
9:00 HSC Examination Period
6:00 Prep Year 6 Dinner with Council
7:00 P&F Meeting
1
9:00 HSC Examination Period
2
9:00 HSC Examination Period
9:00 Prep Grandparents Day
3
9:00 HSC Examination Period
10:00 Prep School Open Day
11:30 KWS Cricket Club Season Launch
4
9:00 HSC Examination Period
5
9:00 HSC Examination Period
6
9:00 HSC Examination Period
12:05 Prep School Sport Assembly
7
9:00 HSC Examination Period
8
9:00 HSC Examination Period
9
12:01 Senior School Orientation Day
9:00 HSC Examination Period
6:00 Orientation Parent 2019 Drinks
10
11
12
Cricket Douglas Shield Round 2
13
Cricket Douglas Shield Round 2
8:45 visit to ROME exhibition at NMA Canberra
12:05 Prep School Assembly
14
9:00 Y10 iSTEM Major Works Exhibition
15
9:00 Y10 iSTEM Major Works Exhibition
9:00 Prep K 2019 Orientation
16
9:00 Y10 iSTEM Major Works Exhibition
17
Rowing NSW Independent Schools Championships
18
Rowing NSW Independent Schools Championships
10:00 Sunday Service
19
9:00 Prep K-2 Swimming School
12:05 Prep School Assembly
6:00 Prep Year 6 Farewell
20
8:45 Yr10 Exams
8:45 Yr 8 Exams
9:00 Prep K-2 Swimming School
21
12:01 Yr 8 Exams
8:45 Yr10 Exams
9:00 Prep K-2 Swimming School
11:00 Prep K-2 Swimming Carnival
22
8:45 Yr10 Exams
8:45 Yr9 Exams
8:45 Yr 8 Exams
23
8:45 Yr10 Exams
8:45 Yr9 Exams
24
25
26
12:01 Year 10 AMOW
12:01 Prep Outdoor Education Week
8:45 Yr 10 Exams
8:45 Yr 7 Exams
8:45 Yr 9 Exams
27
12:01 Prep Outdoor Education Week
8:45 Yr 9 Exams
8:45 Yr 7 Exams
28
12:01 Prep Outdoor Education Week
8:45 Yr 7 Exams
7:00 P&F Meeting
29
12:01 Prep Outdoor Education Week
8:45 Yr8 Orange 2050
30
NSW Sprint Championships
Rowing NSW Reindeer Regatta
12:01 Prep Outdoor Education Week
8:45 Yr 8 Orange 2050
8:45 Yr 10 Living Skills Program
1
NSW Sprint Championships
Rowing NSW Reindeer Regatta
2
NSW Sprint Championships